European Union

Warsztaty Manewrowania Statkami

„OBIEKTY AUTONOMICZNE – polski wkład w rozwój nowej technologii nawigacji”

Iława, 21 i 22 września 2018 roku

 

KOMUNIKAT NR 2

Okres od opublikowania pierwszego komunikatu  o Warsztatach  w styczniu 2018 roku organizatorzy poświęcili na bliższe zapoznanie się z liczbą i zakresem działalności potencjalnych uczestników Warsztatów, ukierunkowanym na obiekty autonomiczne. Okazało się, że dobrze lub bardzo dobrze funkcjonuje szereg zespołów ludzkich, wchodzących skład uczelni, instytutów badawczych czy też biur projektowych i innych wyspecjalizowanych firm. Część tych zespołów chciałaby, obok uczestnictwa w Warsztatach, mieć też możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć, przywożąc do Iławy gotowe wyroby lub inne materiały reklamowe. Organizatorzy chcieliby spełnić te oczekiwania wprowadzając możliwość przeprowadzenia takich pokazów.

KOGO ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W WARSZTATACH?

·           Wszystkich           tych, którzy mają coś wspólnego z obiektami autonomicznymi lub zamierzają w przyszłości dołączyć do twórców tej nowej technologii, przede wszystkim w zakresie obiektów pływających i latających, ale nie tylko,

·           Wszystkich tych, którzy są zawodowo zainteresowani pozatechnicznymi aspektami eksploatacji obiektów autonomicznych: prawników, przedstawicieli administracji i innych służb,

·           Hobbystów i  modelarzy.

Organizatorzy zapewnią możliwość przedstawienia 20-minutwoej prezentacji na temat związany z wybranymi aspektami projektowania, budowy i eksploatacji obiektów autonomicznych. Tytuł prezentacji należy zamieścić na formularzu zgłoszeniowym, należy w nim też poinformować organizatorów o zamiarze prezentacji swoich produktów, projektów, technologii, itp.

Nieprzekraczalny termin nadesłania formularza zgłoszeniowego upływa 31 sierpnia 2018 roku!

Prezentacje należy dostarczyć organizatorom w terminie do dnia 15 września 2018 roku!

PROGRAM WARSZTATÓW

Panuje się rozpoczęcie Warsztatów w dniu 21 września o godzinie 09.30. Sala konferencyjna znajduje się na parterze hotelu “Stary Tartak”. Przed salą konferencyjną w czasie trwania Warsztatów czynny będzie sekretariat Warsztatów, otwarty w dniu 21 września od godziny 08.30. Przewiduje się zakończenie Warsztatów w sobotę 22 września ok. godziny 13.30.

Szczegółowy program Warsztatów zostanie opublikowany w kolejnym Komunikacie nr 3 na początku września 2018 roku.

JAK DOJECHAĆ DO IŁAWY?

Pociągiem:

Iława jest usytuowana na skrzyżowaniu linii kolejowej łączącej Warszawę z Gdańskiem oraz Olsztyn z Poznaniem. Pociągi z Gdańska  lub Warszawy kursują co godzinę, nieco mniejsza częstotliwość pociągów jest na drugiej wymienionej trasie. Hotel „ Stary Tartak”, będący miejscem obrad, znajduje się ok. 3.5 km od dworca. Przed dworcem kolejowym znajduje się postój taksówek.

Samochodem:

Wybierając autostradę A1 należy z niej zjechać w Grudziądzu, a następnie DK nr 16 dojechać do Iławy (odległość  Grudziądz – Iława ok. 50 km). Osoby wybierające drogę ekspresową S7 powinny ja opuścić na zjeździe Ostróda Południe, a następnie obwodnicą Ostródy i DK nr 16 dojechać do Iławy (odległość Ostróda – Iława ok. 30 km). Hotel dysponuje dużym parkingiem dla gości.

ZAKWATEROWANIE

Organizatorzy Warsztatów zarezerwowali w hotelu Stary Tartak położonym w centrum Iławy pewną ilość miejsc noclegowych, dostępnych ze zniżką po podaniu hasła AVAL2018. Zniżka jest dostępna dla osób rezerwujących hotel przed 15 września.

Cena pokoju jednoosobowego ze śniadaniem: 205 pln/dobę

Cena pokoju dwuosobowego za śniadaniem: 285 pln/dobę  

Miejsca noclegowe należy rezerwować i opłacać bezpośrednio w recepcji hotelu.

Dane kontaktowe hotelu:

Stary Tartak **** Hotel

ul. Biskupska 5, 14-200 ława

Tel. +48 89 640 13 13, +48 661 888 555,

E-mail: recepcja@starytartak.com.pl   http://www.starytartak.com.pl/

 

W pobliżu znajdują się inne hotele, z których również można korzystać. W razie problemów z zarezerwowaniem miejsc noclegowych, prosimy o kontakt z organizatorem.

REJESTRACJA I OPLATA KONFERECYJNA

Należy się zarejestrować w terminie do 31-ego sierpnia 2018 roku, wysyłając na adres e-mailowy office@portilawa.com  wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Fundacji Bezpieczeństwa Żeglugi i Ochrony Środowiska w Iławie www.ilawashiphandling.com.pl . Formularz można również wysłać faxem do biura Fundacji w Gdańsku 58 341 59 19 lub Iławie 89 648 74 90.

Opłata konferencyjna obejmująca uczestnictwo w konferencji, materiały pokonferencyjne, lunch w piątek i sobotę, kolację w piątek oraz wizytę w Badawczo-Szkoleniowym Ośrodku Manewrowania Statkami w Kamionce k/Iławy wynosi 1500 PLN. W przypadku wniesienia opłaty za Warsztaty do końca czerwca 2018 roku, jej wysokość wyniesie 1250 PLN

Jest możliwość zaprezentowania swoich projektów lub produktów poprzez umieszczenie w sali konferencyjnej lub  przyległym pomieszczeniu roll-upów lub reklamowych banerów. Koszt takiej prezentacji wyniesie 900 PLN Uczestnicy Warsztatów chcący zaprezentować na akwenach wodnych, powietrzu swoje produkty lub modele produktów w ruchu proszeni są bezpośredni kontakt z organizatorami celem omówienia warunków technicznych takiej prezentacji i związanych z tym kosztów.

Pracownicy wyższych uczelni korzystają z 25% zniżki. Organizatorzy przewidują również 50% zniżkę dla studentów wyższych uczelni.

Numer konta dla dokonania wpłaty:

Bank PekaO S.A.  52 12405400 1111 0010 7108 2504  tytuł wpłaty Warsztaty  AVAL 2018

INFORMACJA O PRZEBIEGU I ORGANIZACJI WARSZTTATÓW

Wszelkich informacji na temat przebiegu oraz organizacji Warsztatów można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z:następującymi osobami:

·      dr inż. Maciej Reichel: e-mail  maciejr@portilawa.com, tel./fax 58 341 59 19

·      sekretariat Fundacji  Bezpieczeństwa Żeglugi i Ochrony Środowiska w Iławie

mgr Michał Toczek:

ul. Suska 6, 14 -200 Iława

Tel./fax +89 648 74 90    e-mail: office@portilawa.com





Formularz zgłoszeniowy Aval: Warsztaty


                                                                      





email: office@ilawashiphandling.com.pl